Charis

Zapraszamy na kolejne spotkanie wykładowo-dyskusyjne

9 czerwca (środa), 18:00 – 19:30

Temat:

CHARIS – służba odnowy charyzmatycznej

W dniu święta Pięćdziesiątnicy 2019 papież Franciszek powołał do istnienia CHARIS, jedną służbę dla całej odnowy charyzmatycznej w Kościele katolickim. Jednocześnie rozwiązał struktury ICCRS (International Catholic Charismatic Reneval Service) i Katolickiego Braterstwa Przymierza – dwóch głównych katolickich charyzmatycznych organizacji międzynarodowych.
Dlaczego papież zdecydował się na tak dość drastyczny ruch? Czym jest CHARIS? Jaka jest jego misja, struktury i jak obecnie działa w Polsce?
Wykładowca, Antoni Tompolski, jest koordynatorem CHARIS Polska, od wielu lat zaangażowanym w ewangelizację i ruchy odnowy katolickiej. Duchowo narodził się na rekolekcjach oazowych w 1979 roku. Jego podróż w wierze była od początku związana z Ruchem Agape (obecnie w Polsce Ruch Mt28), przy jednoczesnym poszukiwaniu dróg odnowy Kościoła katolickiego. Razem z żoną Agnieszką założyli w 2006 roku u księży Misjonarzy w Krakowie wspólnotę Góra Oliwna, którą prowadzą do tej pory. Jest między innymi sekretarzem Zespołu Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski oraz dyrektorem biura Alpha Polska. Prywatnie jest mężem Agnieszki, ojcem czwórki dzieci i dziadkiem czwórki wnuków.
Spotkanie za pomocą programu Zoom – aby otrzymać link do spotkania należy zgłosić chęć udziału: kontakt@chfpn.pl