Bryza 2020

Zapraszamy pracowników uczelni, doktorantów
oraz osoby zainteresowane tematyką nauki i wiary – z rodzinami
na XV konferencję cyklu „Bryza”
2 – 12 sierpnia 2020 r. w Polanicy Zdroju

Bryza 2020 odbędzie się w Polanicy Zdroju, jednym z uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej. Ośrodek konferencyjny – Pensjonat Panorama  https://panorama.polanica.pl znajduje się tuż obok uzdrowiskowego deptaka i blisko Parku Zdrojowego.

Cena, obejmująca zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym i dwa posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje, wynosi 1250 zł (1200 zł dla członków ChFPN). Jest też niewielka ilość pokoi jednoosobowych (1400 zł) i trzyosobowych (1100 zł).  Konferencja rozpoczyna się kolacją w niedzielę 2 VIII i kończy śniadaniem w środę12 VIII.

W czasie od śniadania do obiadokolacji będą organizowane wspólne wycieczki piesze w okoliczne góry, a w niektóre dni wycieczki autokarowe do atrakcyjnych turystycznie miejsc po polskiej i czeskiej stronie. Ich koszt nie jest wliczony w cenę konferencji; program będzie ogłoszony później. Sesje wykładowo-referatowe zajmują od dwóch i pół do trzech godzin dziennie po obiadokolacji.

Tematy wykładów głównych są obecnie w trakcie ustalania. Uczestników konferencji zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji referatów. Czas na prezentację – 20 minut. Nie przewidujemy publikacji referatów, a ich treść powinna uwzględniać interdyscyplinarny skład słuchaczy. Tematyka może być różnorodna; ale powinna dotyczyć spraw wiary lub nauki, ich wzajemnych relacji, pracy naukowej i dydaktycznej.  Tematy wraz z krótkim opisem należy przesyłać na adres kontakt@chfpn.pl.

Wycieczki i spacery piesze: Polanica Zdrój położona jest w Kotlnie Kłodzkiej w bezpośredniej bliskości Gór Stołowych i Gór Bystrzyckich.  Celem wspólnych kilkugodzinnych spacerów będą okoliczne sudeckie szczyty, Radkowskie Skały, Skalne Grzyby, Szczeliniec oraz Śnieżnik we wschodniej części Kotliny Kłodzkiej. Większość z nich będzie się zaczynać od dojazdu mikrobusem na miejsce startu i kończyć w Polanicy.

Wycieczki autokarowe: Ostateczny wybór planowanych trzech tras wycieczkowych będzie ustalony kilka miesięcy przed konferencją. Ich cele zostaną wybrane spośród takich miejscowości jak Książ (zamek), Świdnica (Kościół Pokoju, Muzeum Dawnego Kupiectwa), Nowa Ruda (Muzeum Górnictwa i podziemna trasa turystyczna), Henryków (klasztor cystersów), Kamieniec Ząbkowicki (pałac Marianny Orańskiej), Złoty Stok (kopalnia złota) – zaś po stronie czeskiej zamki, klasztory, parki, dawna architektura: Broumov, Nowe Miasto nad Metują, Trutnov, Kuks, Opocno, Castolovice). Oczywiście spośród tych atrakcji turystycznych będziemy musieli wybrać niektóre.

Zgłoszenia udział należy przesyłać na adres kontakt@chfpn.pl . Zaliczka wynosi 300 zł, natomiast termin pełnej opłaty to 2 lipca 2020 roku.
Numer konta: Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki,  ul. Wasilkowskiego 1A / 95; 02-776 Warszawa, 65 2130 0004 2001 0414 0711 0001  z opisem „Udział w konferencji Bryza”.

Dokładniejsze informacje o programie konferencji będą podane w kolejnych komunikatach oraz na stronie internetowej www.chfpn.pl i za pośrednictwem Facebooka (Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki). Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem poprzedniej Bryzy: https://chfpn.pl/bryza/bryza-2019/

Pierwszy komunikat