Bryza 2020

Konferencja „Bryza” w przygotowywanej wcześniej wersji wyjazdowej
w Polanicy Zdroju zostaje odwołana.
Zapraszamy do udziału w Bryzie internetowej w lipcu br.

Przez cały miesiąc codziennie o godzinie 17:00 spotkamy się za pośrednictwem programu Zoom.

1) Zaczniemy od krótkiego omówienia wykładu z poprzedniego dnia, po czym nastąpi wprowadzenie do bieżącego. Będzie też możliwość podzielenia się swoimi myślami, wrażeniami i sugestiami.

2) Główną częścią spotkania będzie zaplanowany na dany dzień wykład lub prezentacja.

3) Uczestnicy Bryzy dostaną też link do nagranego spotkania i wykładu lub plik pdf z prezentacją streszczającą wystąpienie.
Oceniamy, że całość spotkania zajmie od godziny do półtorej.

Ad 1)
Link do spotkania w Zoomie uczestnicy internetowej Bryzy dostaną dzień wcześniej na podany adres poczty elektronicznej. (Możliwe, że zamiast Zooma wykorzystamy Google Meet). Potrzebna będzie zgoda uczestników Bryzy na nagrywanie spotkań, przy czym każdy będzie miał możliwość wyłączenia swojej kamery i mikrofonu. W trakcie spotkania będzie też można wypowiadać się z wykorzytsaniem czatu.

W czerwcu dla chętnych będzie możliwość indywidualnego przeszkolenia przez Jerzego Grzybowskiego w korzystaniu z Zooma i Google Meeta. Aby z tego skorzystać, wystarczy dostęp do Internetu i program Skype. (konto Jerzego: jerzygrzybowski)

Ad 2)
Wykład prowadzony będzie w czasie rzeczywistym albo jako nagranie. W tym drugim przypadku uczestnicy dostaną link do filmu video, najprawdopodobniej na youtubie. Może też mieć formę prezentacji, przygotowanej w PowerPoincie lub analogicznym innym programie.

Ad 3)
Nagranie spotkania będzie dostępne dla uczestników Bryzy na youtubie dzięki przesłanemu linkowi, którego nie będzie dało się znaleźć przez przeglądarkę internetową. Uczestnicy Bryzy zobowiązują się do nieudostępniania tych nagrań innym osobom. Chcemy nagrywać te spotkania, aby dać możliwość ich odtworzenia tym, którzy danego dnia nie będą mieli możliwości uczestniczenia na żywo.
Jeżeli wykładowca się zgodzi, nagranie będzie mogło zostać szerzej udostępnione za pośrednictwem naszej strony internetowej – ale dotyczyć to będzie jedynie samego wykładu, a nie całego spotkania.

Zgłoszenia udziału w Bryzie 2020 online oraz wszelkie uwagi i sugestie prosimy przesyłać
na adres kontakt (at) chfpn.pl

 

Zapraszamy pracowników uczelni, doktorantów
oraz osoby zainteresowane tematyką nauki i wiary – z rodzinami
na XV konferencję cyklu „Bryza”
2 – 12 sierpnia 2020 r. w Polanicy Zdroju

Bryza 2020 odbędzie się w Polanicy Zdroju, jednym z uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej. Ośrodek konferencyjny – Pensjonat Panorama  https://panorama.polanica.pl znajduje się tuż obok uzdrowiskowego deptaka i blisko Parku Zdrojowego.

Cena, obejmująca zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym i dwa posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje, wynosi 1250 zł (1200 zł dla członków ChFPN). Jest też niewielka ilość pokoi jednoosobowych (1400 zł) i trzyosobowych (1100 zł).  Konferencja rozpoczyna się kolacją w niedzielę 2 VIII i kończy śniadaniem w środę12 VIII.

W czasie od śniadania do obiadokolacji będą organizowane wspólne wycieczki piesze w okoliczne góry, a w niektóre dni wycieczki autokarowe do atrakcyjnych turystycznie miejsc po polskiej i czeskiej stronie. Ich koszt nie jest wliczony w cenę konferencji; program będzie ogłoszony później. Sesje wykładowo-referatowe zajmują od dwóch i pół do trzech godzin dziennie po obiadokolacji.

Tematy wykładów głównych są obecnie w trakcie ustalania. Uczestników konferencji zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji referatów. Czas na prezentację – 20 minut. Nie przewidujemy publikacji referatów, a ich treść powinna uwzględniać interdyscyplinarny skład słuchaczy. Tematyka może być różnorodna; ale powinna dotyczyć spraw wiary lub nauki, ich wzajemnych relacji, pracy naukowej i dydaktycznej.  Tematy wraz z krótkim opisem należy przesyłać na adres kontakt@chfpn.pl.

Wycieczki i spacery piesze: Polanica Zdrój położona jest w Kotlnie Kłodzkiej w bezpośredniej bliskości Gór Stołowych i Gór Bystrzyckich.  Celem wspólnych kilkugodzinnych spacerów będą okoliczne sudeckie szczyty, Radkowskie Skały, Skalne Grzyby, Szczeliniec oraz Śnieżnik we wschodniej części Kotliny Kłodzkiej. Większość z nich będzie się zaczynać od dojazdu mikrobusem na miejsce startu i kończyć w Polanicy.

Wycieczki autokarowe: Ostateczny wybór planowanych trzech tras wycieczkowych będzie ustalony kilka miesięcy przed konferencją. Ich cele zostaną wybrane spośród takich miejscowości jak Książ (zamek), Świdnica (Kościół Pokoju, Muzeum Dawnego Kupiectwa), Nowa Ruda (Muzeum Górnictwa i podziemna trasa turystyczna), Henryków (klasztor cystersów), Kamieniec Ząbkowicki (pałac Marianny Orańskiej), Złoty Stok (kopalnia złota) – zaś po stronie czeskiej zamki, klasztory, parki, dawna architektura: Broumov, Nowe Miasto nad Metują, Trutnov, Kuks, Opocno, Castolovice). Oczywiście spośród tych atrakcji turystycznych będziemy musieli wybrać niektóre.

Zgłoszenia udział należy przesyłać na adres kontakt@chfpn.pl . Zaliczka wynosi 300 zł, natomiast termin pełnej opłaty to 2 lipca 2020 roku.
Numer konta: Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki,  ul. Wasilkowskiego 1A / 95; 02-776 Warszawa, 65 2130 0004 2001 0414 0711 0001  z opisem „Udział w konferencji Bryza”.

Dokładniejsze informacje o programie konferencji będą podane w kolejnych komunikatach oraz na stronie internetowej www.chfpn.pl i za pośrednictwem Facebooka (Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki). Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem poprzedniej Bryzy: https://chfpn.pl/bryza/bryza-2019/

Pierwszy komunikat