WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Radom
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Inteligentny projekt

18 marca 2005 na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie odbył się wykład na temat naukowego rozstrzygania, czy coś jest wytworem inteligencji czy ma inną genezę. Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki zorganizowało wykład gościa z USA Davida Richardsona: "ZAMYSŁ czy PRZYPADEK? Metody wykrywania działania inteligencji - teoria specyficznej złożoności". Teoria ta stanowi podstawę metodologii koncepcji tzw. Inteligentnego Projektu, zakładającej możliwość naukowych wyjaśnień wychodzących poza filozofię naturalizmu.

Dave RICHARDSON z Atlanty, absolwent Oxfordu, wygłosił ilustrowany slajdami wykład pt. ZAMYSŁ czy PRZYPADEK? Metody wykrywania działania inteligencji - Teoria Specyficznej Złożoności.

 

   Wykład nawiązuje do koncepcji tzw. „Inteligentnego Projektu” (Intelligent Design). Jest to idea oparta na krytycznej ocenie twierdzenia neodarwinistów, że przypadkowe mutacje i dobór naturalny tłumaczą powstanie życia. Do marca 2004 r. ponad 300 naukowców (głównie z USA)  podpisało deklarację „Naukowcy nie zgadzający się z darwinizmem”. Ich listę znaleźć można na stronie: http://www.discovery.org/scripts/viewDB/filesDB-download.php?id=153).

   Zwolennicy koncepcji Inteligentnego Projektu uważają, że jest to koncepcja naukowa, która pozostaje w zgodzie z kreacjonistyczną wizją rzeczywistości, ale nie narzuca takiej wizji.

 

   Dave RICHARDSON omówił w swym wykładzie procedurę rozstrzygania, czy coś jest wytworem inteligencji czy nie. Tę procedurę nazywa za amerykańskim matematykiem Williamem DEMBSKI’m Filtrem wyjaśnień.

   Dave RICHARDSON uzyskał licencjat w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej (inżynieria komputerowa, ekonomia, muzyka i teologia) na Uniwersytecie w Portland oraz magisterium z teologii na Uniwersytecie Oksfordzkim. 

 

  
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface