WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Radom
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Konferencja Bryza 2005
Konferencja Bryza 2006
Konferencja Bryza 2008
Konferencja Bryza 2009
Konferencja Bryza 2010
Konferencja Bryza 2011
Konferencja Bryza 2012
Konferencja Bryza 2013
Konferencja Bryza 2014
Konferencja Bryza 2015
Konferencja Bryza 2016
Konferencja Bryza 2017
Konferencja Bryza 2018
Nauka-Etyka-Wiara 2005
Nauka-Etyka-Wiara 2007
Nauka-Etyka-Wiara 2009
Nauka-Etyka-Wiara 2011
Nauka-Etyka-Wiara 2013
Nauka-Etyka-Wiara 2015
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Konferencja Bryza 2006

50 uczestników konferencji „Bryza’06” spotkało się w dniach 3-13 sierpnia 2006 roku w pensjonacie „Finezja” we Władysławowie – Cetniewie. Tematyka konferencji dotyczyła nauki i wiary. Oprócz przedstawicieli polskich uczelni z Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Zielonej Góry i Warszawy wzięło w niej udział dwóch wykładowców ze Stanów Zjednoczonych. Część uczestników przyjechała ze swoimi rodzinami. Dla grupy młodzieży p. Jolanta Wójcicka prowadziła zajęcia wg programu „Crossroads”.

W ramach konferencji zostały przedstawione następujące wykłady:

Ks. dr hab. Krzysztof Bardski 
- tłumacz i redaktor ekumenicznego przekładu Biblii, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, który studiował w Jerozolimie oraz w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, autor licznych prac naukowych i popularyzatorskich z dziedziny biblistyki oraz przekładów z języka hebrajskiego, greckiego, łacińskiego i aramejskiego –
- wygłosił 5 wykładów dotyczących podstaw rozumienia hebrajskich i greckich tekstów Starego i Nowego Testamentu;
 
Ks. prof. Piotr Lenartowicz SJ 
- filozof przyrody, lekarz, jezuita, ksiądz i profesor zwyczajny na Wydziale Filozoficznym krakowskiej Wyższej Szkoły Filozofii i Wychowania Ignatianum i kierownik Katedry Filozofii Przyrody – podczas pięciu wykładów omawiał złożoność zjawisk biologicznych na poziomie pojedynczej komórki, rozwój organizmów żywych, ich zmienność, jak też koncepcje pochodzenia człowieka. Coraz lepsze poznawanie mechanizmów życia prowadzi do bardzo istotnych wniosków również w dziedzinie filozofii zjawisk biologicznych.
 
Ks. Jan Chrzanowski
-  jest proboszczem parafii w Wonieściu w Diecezji Poznańskiej. Studia ukończył w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. W latach 1984 -99 był proboszczem w Czarnkowie, zaś w okresie 1993-99 dziekanem dekanatu czarnkowskiego.
Jego cztery wykłady odnosiły się do pierwszych rozdziałów Ewangelii wg św. Marka i zastosowań wynikających z nich zasad do naszej współczesnej rzeczywistości i pracy duszpasterskiej.
 
Prof. Mark White
- pracował od 1977 do 2005 roku na Wydziale Chemii i Inżynierii Biomolekularnej Georgia Institute of Technology (Atlanta, Georgia, USA), zaś od niedawna   w Dave C. Swalm School of Chemical Engineering w Uniwersytecie Stanu Mississippi. Zaangażowany jest w zrzeszającej amerykańskich profesorów – chrześcijan służbie Christian Leadership Ministries.
Dzielił się swoimi doświadczeniami powiązania wiary z pracą zawodową, mówiąc o roli Jezusa w naukowej pracy badawczej, o działaniach profesorów – chrześcijan na amerykańskich uczelniach oraz o odniesieniu koncepcji tzw. Inteligentnego Projektu do budowy enzymów.

David Richardson
- zaangażowany w służbie Christian Leadership Ministries w Georgia Institute of Technology, przedstawił trzy tematy:
- “Religijne postawy i przekonania pracowników amerykańskich uczelni”
- „Chrześcijanie a kultura”
- „Zrozumienie darów duchowych”

Adam Adamus
- kierujący działaniami Ruchu Nowego Życia w różnych grupach społecznych, dzielił się z uczestnikami konferencji praktycznymi zastosowaniami głównych idei chrześcijaństwa, mówiąc podczas trzech wykładów o:
- służbie Ruchu Nowego Życia;
- relacyjnych aspektach chrześcijaństwa;
- życiu w mocy Ducha Świętego.

Dwa referaty zostały zgłoszone i przedstawione przez uczestników konferencji:
Prof. Jadwiga Zieniuk, Instytut Slawistyki PAN w Warszawie - „Religia w życiu Kaszubów i teksty religijne – w tym Biblia – w języku kaszubskim”
Dr Anna Seredyńska, Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej WSFP „Ignatianum” - „Wychowanie i formacja ciągła u świeckich pedagogów”

Dużo czasu wolnego umożliwiało – pomimo zmiennej pogody – korzystanie z bliskości plaży jak też poznawanie okolic Władysławowa.

Na następną podobną konferencję zapraszamy pracowników uczelni razem z rodzinami w sierpniu 2007 roku. Dokładniejsze informacje o miejscu, termnie i tematyce podamy później, gdy tylko zostaną ustalone. 
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface