WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Radom
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Konferencja Bryza 2005
Konferencja Bryza 2006
Konferencja Bryza 2008
Konferencja Bryza 2009
Konferencja Bryza 2010
Konferencja Bryza 2011
Konferencja Bryza 2012
Konferencja Bryza 2013
Konferencja Bryza 2014
Konferencja Bryza 2015
Konferencja Bryza 2016
Konferencja Bryza 2017
Konferencja Bryza 2018
Nauka-Etyka-Wiara 2005
Nauka-Etyka-Wiara 2007
Nauka-Etyka-Wiara 2009
Nauka-Etyka-Wiara 2011
Nauka-Etyka-Wiara 2013
Nauka-Etyka-Wiara 2015
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Konferencja Bryza 2012

Konferencja "Bryza"
w 2012 roku odbyła się
w dniach od 5 do 15 sierpnia
nad Morzem Bałtyckim
w Łazach koło Mielna.

   Celem konferencji „Bryza” jest połączenie odpoczynku z umocnieniem wiary, pogłębieniem wiedzy na temat wzajemnych współzależności między wiarą i nauką, rozwojem umiejętności zawodowych i budowaniem wzajemnych relacji między wierzącymi pracownikami uczelni z różnych ośrodków akademickich. Dla osiągnięcia tych celów program konferencji pozostawia dużo czasu wolnego (wykłady, referaty i dyskusje będą zajmowały jedynie około trzech godzin dziennie po południu). Zachęcamy więc do udziału w konferencji razem ze swoją rodziną. Na czas zajęć konferencyjnych przewidujemy opiekę oraz zajęcia dla dzieci (od lat trzech).

Uczestnicy konferencji

   Miejsce konferencji:
 
  - Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Fala 1” przy ul. Gościnnej 5 w Łazach. Łazy są niewielką osadą nad Morzem Bałtyckim, około 10 km na wschód od Mielna i 15 km od Koszalina, w pobliżu jezior Jamno i Bukowo. Z ośrodka można przejść na plażę w ciągu kilku minut. Każdy z pokoi ośrodka ma oddzielną łazienkę. W wyposażeniu każdego jest czajnik elektryczny oraz parawan plażowy. Należy natomiast zabrać swoje ręczniki i koc na plażę. Na terenie ośrodka są boiska, plac zabaw dla dzieci. Za niewielką opłatą można pożyczyć rower i skorzystać z pralni. W sąsiednim ośrodku znajduje się basen.

    W czasie wolnym organizowane były dla chętnych wspólne wycieczki, jak np. rejs po jeziorze Jamno, wycieczki szlakami turystycznymi wzdłuż morskiego wybrzeża, wycieczka do Kołobrzegu. Koszt wycieczek nie jest wliczony w koszt konferencji. 


    Program wykładów:

   Temat  „Planowanie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich” przedstawią:

Dr Anna Królikowska – adiunkt w katedrze Chrześcijańskich i Kulturowych Podstaw Edukacji Akademii Ignatianum w Krakowie. Dyrektor Instytutu Nauk o Wychowaniu.  ("Kariera naukowca: między etosem a pragmatyzmem")
Prof. Dariusz Badura – Rektor Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach; („Planowanie badań, zasady wynikające z nowej ustawy”)
Prof. Bogdan Mazan – Kierownik Katedry Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego ("Humanista na ścieżce naukowo-badawczej. Listy do niego").

O. dr Stanisław Jaromi – „Relacje między nauką a wiarą w kontekście Pisma świętego, Tradycji i współczesnych wyzwań cywilizacyjnych" 

  Stanisław Jaromi OFM Conv – doktor filozofii, absolwent teologii i ochrony środowiska, od lat zaangażowany w chrześcijańską edukacje ekologiczną, wieloletni delegat franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia. Interesuje się sprawami dialogu pomiędzy nauką i wiarą, kulturą i duchowością, chrześcijańską wizja świata i różnymi nurtami ekofilozofii. Jest redaktorem portalu swietostworzenia.pl. Ostatnio wydał Eko-book o Eko-Bogu (Kraków 2010).

Dr Alfred Palla – „Historyczna wiarygodność Pisma świętego

   Dr Alfred Palla teologię biblijną studiował w Andrews University, zaś stopień doktorski uzyskał w Fuller Theological Seminary. Historyk, biblista i teolog – autor wielu książek – np. „Sekrety Biblii”, „Skarby Świątyni” „Całun Turyński: wielka historia czy wielka mistyfikacja?”

Dr Anna Seredyńska – „Poznanie siebie jako fundament twórczej pracy zawodowej

   Dr Anna Seredyńska jest adiunktem na Wydziale Pedagogicznym w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie. W swojej pracy naukowej zajmuje się teorią psychodynamiczną w pedagogice oraz jej zastosowaniami w dziedzinie profilaktyki wypalenia zawodowego.

Dr Jan Wadowski – „Cywilizacja naukowo-techniczna w kontekście nauki i wiary

   Dr Jan Wadowski jest adiunktem w Zespole Antroplogii Filozoficznej i Etyki w Studium Nauk Humanistycznych Politechniki Wrocławskiej. Zajmuje się problematyką filozofii techniki i antropologii filozoficznej. Autor książki „Encyklika Fides et ratio i świat współczesny”.

W trakcie ustalania – „Powołanie osoby stanu wolnego
 
   Również uczestnicy konferencji mogą zgłaszać swoje referaty, których tematyka powinna dotyczyć rozwoju pracowników naukowych lub relacji między nauką a wiarą. Na prezentację każdego z referatów przeznaczone będzie 20 minut, przy czym część tego czasu należy pozostawić na pytania uczestników. Temat proponowanego referatu wraz z jego opisem należy przesłać na adres kontakt@chfpn.pl


   Konferencja zaczyna się 5 sierpnia od godziny 15:00 (początek rejestracji) i kończy 15 sierpnia rano, po śniadaniu. Nie ma możliwości uczestniczenia w części konferencji. 

   Koszt i zgłaszanie udziału:

  Opłata konferencyjna obejmuje zakwaterowanie w pokojach jedno, dwu lub trzyosobowych z łazienkami oraz pełne wyżywienie. Koszt konferencji dla osoby dorosłej oraz dla młodzieży powyżej 12 lat wynosi  970zł  (1120 zł w pokojach jednoosobowych).  Koszt uczestnictwa dzieci do lat 12 wynosi 680 zł. Dzieci do lat  3 mogą być zwolnione od opłaty, jeśli nie korzystają z oddzielnego wyżywienia i łóżka. O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Należy je przesyłać na adres kontakt@chfpn.pl 

  Dla ważności zgłoszenia należy – bezpośrednio po otrzymaniu potwierdzenia wolnych miejsc – dokonać przedpłaty w wysokości 100 zł od osoby na podane poniżej konto. Pełną opłatę należy wpłacić do 2 lipca.

Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki
ul. Wasilkowskiego 1A / 95
02-776 Warszawa
Nr konta: 65 2130 0004 2001 0414 0711 0001
- z opisem „udział w konferencji Bryza”

 

 
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface