WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Rzeszów
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Wrocław

Lokalny adres kontaktowy: dr Mariusz Grządziel, mgrzadziel (at) gmail.com


21 kwietnia 2012r. o godzinie 10:30, w sali konferencyjnej na drugim piętrze budynku Gamma Wrocławskiego Parku Technologicznego  przy ul. Muchoborskiej 18 odbył się wykład

Ellisa Pottera

 nauczyciela, misjonarza  chrześcijańskiego i autora, poświęcony tematowi

,,O trzech teoriach wszystkiego''

   Ellis Potter, jako młody Kalifornijczyk, przez piętnaście lat praktykował Zen. Przez rok przywdziewał szaty buddyjskiego mnicha. Chrześcijaninem stał się po dłuższym pobycie w chrześcijańskiej wspólnocie  ,,L'Abri'' w Szwajcarii,  w latach 70-tych ubiegłego wieku.  Ellis jeszcze  parę lat po swoim nawróceniu  pracował w  tej  wspólnocie,  później - już  jako pastor -  wygłaszał wykłady w różnych  miejscach świata na temat duchowości i sztuki.  Przez  10 lat  był pastorem wspólnoty  ,,Basel  Christian  Fellowship'' w Bazylei, w Szwajcarii. Obecnie, razem z  żoną Mary,  jest zaangażowany  w  działalność misyjną  w ramach organizacji ,,Eastern Europe Renewal''.

   Ellis potrafi w sposób taktowny,  ale  jednocześnie  stanowczy,  mówić  o  istotnych  różnicach 
pomiędzy  buddyzmem i chrześcijaństwem. Różnice te  wpisują się w szerszy kontekst trzech  światopoglądów - ,,trzech teorii wszystkiego'', które były prezentowane podczas wykładu.

Ellis Potter na wrocławskim rynku - drugi od prawej strony


W ostatnich latach pracownicy wrocławskich uczelni brali udział w konferencjach Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki  "Bryza" i "Nauka-Etyka-Wiara", natomiast jak do tej pory nie ma we Wrocławiu spotkań grupy Forum.


Informacje o działaniach Forum we Wrocławiu w latach 2003 - 2004 dostępne są w Archiwum Wydarzeń.

Oto echa jednego z wykładów w prasie akademickiej:

"Głos Uczelni" - Biuletyn Informacyjny AR we Wrocławiu, maj 2003:

"Trzeciego kwietnia br. odbyło się w gmachu geodezji seminarium, podczas którego zostały wygłoszone dwa referaty poświęcone zagadnieniom informatyki i analizy danych. Pierwszym mówcą był profesor Joseph Mellichamp, emerytowany profesor zarządzania Uniwersytetu Stanu Alabama. Warto podkreślić, że gościł on już rok temu na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Jego wystąpienie było zatytułowane: „Zagadnienia etyczne technologii informacyjnej” (Ethical issues in information technology). Zostały w nim poruszone takie kwestie, jak: ochrona danych osobowych, używanie nielicencjonowanego oprogramowania, szkody powodowane przez wirusy komputerowe oraz przesadna fascynacja możliwościami sztucznej inteligencji. Jednej z technik sztucznej inteligencji, sieciom neuronowym, poświęcony był drugi referat w tej sesji: „Wprowadzenie do sztucznych sieci neuronowych” (Introduction to artificial neural networks). Wygłosił go profesor Robert Marks z Uniwersytetu Stanu Washington w Seattle, wybitny specjalista w tej dziedzinie informatyki. Wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem. Po ich zakończeniu słuchacze zadawali pytania dotyczące zasad działania omówionych metod numerycznych i ich zastosowań.

Seminarium zostało zorganizowane przez Katedrę Matematyki wrocławskiej Akademii Rolniczej i Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki. Więcej informacji na temat Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki można znaleźć na stronie internetowej www.chfpn.pl. Profesorowie Joseph Mellichamp i Robert Marks podczas pobytu w Polsce odwiedzili też krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą oraz Politechnikę Śląską w Gliwicach." 

 Mariusz Grządziel

Zapraszamy też do lektury opracowania Mariusza Grządziela: "Ekumeniczna ewangelizacja w środowisku akademickim - szansa i wyzwanie"

 
Copyright (c) 2000 - 2018 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface