WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Radom
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Clive Staples Lewis - książki

Do najbardziej wybitnych dzieł C.S. Lewisa należą:

"Chrześcijaństwo po prostu" ("Mere Christianity") - to książka szczególna w dorobku Lewisa. Stawia pytania i odpowiada na nie, podsuwa wątpliwości i rozwiewa je. Jest zarówno przygodą intelektualną, jak i duchową. Pisarz skierował ją do wierzących i niewierzących, do chrześcijan i niechrześcijan, ale przede wszystkim do wątpiących i poszukujących. Jest to jedna z najważniejszych książek apologetyki chrześcijańskiej XX wieku.

"Podział ostateczny" ("The Great Divorce") - przekonuje o niezwykłym talencie autora do tworzenia zaskakujących przypowieści i poruszających do głębi alegorii. Autor zaprasza czytelnika na przejażdżkę autobusem z piekła do nieba. Dla niektórych będzie to niestety podróż tam i z powrotem...  Książka o niebie i piekle prowokuje do refleksji nie tyle nad życiem po śmierci, ile nad życiem przed śmiercią. Lewis chce wyostrzyć naszą świadomość i skłonić do refleksji, póki mamy jeszcze możliwość zmiany.

"Listy starego diabła do młodego" ("The Screwtape Letters") - należą do najbardziej znanych i cenionych utworów w pisarstwie Lewisa. Ta błyskotliwa, przewrotna książka przynosi głęboką analizę kondycji duchowej współczesnego człowieka. Rozstrzyga wiele wątpliwości i odpowiada na wiele pytań, zwłaszcza na pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga. Ujawnia podstępy i metody działania zła.

 

"Opowieści z Narnii" ("The Chronicles of Narnia") - zapoczątkowany w 1949 roku cykl książek o czwórce dzieci przeniesionych z Anglii do innego kraju, nazwanego Narnią, świata fantastycznych istot, mówiących zwierząt i niezwykłego, mądrego lwa. Pierwsza z siedmiu części powieści - "Lew, czarownica i stara szafa" - mówi o tym, jak dziecięcy bohaterzy pomagają uratować ten pełen uroku i niezwykłych tajemnic świat przed siłami władców zła i bezkresnej zimy.


 
Polskie przedpremierowe pokazy nowego filmu ekranizującego słynne
"Opowieści z Narni" C.S.Lewisa:
 
Konferencja prasowa w sprawie premiery filmu w Polsce>>>
 
Przedpremiera w Warszawie >>>
 
Modlitwa za przedpremierę >>>

Portal GAZETA.PL: o przedpremierach

Portal ONET.PL:
    

The Walt Disney Company i Buena Vista International pracują z organizacjami chrześcijańskimi nad promocją filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa".   >>>

 
Streszczenie "Opowieści z Narni"
oraz informacje o C.S.Lewisie >>>
 

Strona główna ChFPN

 

 

 
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface