WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Rzeszów
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Amerykańscy wykładowcy, 1-9 maja 2009r.

Dr Jefrey D. Breshears

1220 William Robert Drive
Marietta, GA 30008
(770) 428-5112
JBreshears@TheAreopagus.org

   Dr Breshears jest założycielem i przewodniczącym służby „The Areopagus”. Powstała ona w 2003 roku i koncentruje się na edukacji chrześcijańskiej, oferując seminaria, spotkania dyskusyjne i warsztaty na temat historii chrześcijaństwa, apologetyki, religioznawstwa porównawczego, współczesnej kultury i duchowości chrześcijańskiej.

   Dr Breshears był profesorem pomocniczym o specjalności historii kościoła w Reformed Theological Seminary (2002-03) oraz Atlanta Christian College (2006-08); jego wykłady dotyczyły kościoła okresu wczesnego, średniowiecznego i reformacji.

   W latach 1991-95 dr Breshears pełnił funkcję pastora w Marietta Community Church w stanie Georgia, współpracując ze służbą MUST zajmującą się potrzebami bezdomnych w hrabstwie Cobb.

   Był też wykładowcą historii w Georgia State University (1984-89, 1995-2000), Southern Polytechnic State University (1989-90) i Kennesaw State University (1990-94) – w dziedzinie historii starożytnej, filozofii i religii, historii średniowiecza, współczesnej historii świata i Stanów Zjednoczonych oraz amerykańskiego systemu politycznego.

Lista wydanych oraz planowanych publikacji   >>>>>

Tematy wykładów dr Jefreya Breshearsa   >>>>>


    David Richardson ukończył interdyscyplinarne studia na Uniwersytecie Portland, uzyskał tytuł magistra studiów teologicznych w Międzynarodowej Szkole Teologicznej (International School of Theology) oraz magistra teologii stosowanej uniwersytetu w Oksfordzie.

    Jego praca magisterska - "Akceptacja wiary chrześcijańskiej w środowisku akademickim - studium krytyczne oraz wnioski dla służby chrześcijańskiej wśród pracowników uczelni" - opierała się na oryginalnych badaniach przeprowadzonych wśród pracowników uczelni, będących ateistami  lub agnostykami.

   W roku 1985 David Richardson podjął pracę w chrześcijańskiej organizacji misyjnej Campus Crusade for Christ, będąc początkowo zaangażowanym w służbie Josha McDowella, a później w  tzw. Drama Ministry, w ramach której koordynował kościelne działania misyjne.

   W 1992 roku, studiując w Międzynarowej Szkole Teologicznej, przyłączył się do  służby Faculty Commons działającej wśród pracowników uczelni wyższych. Służba ta istnieje od 29 lat, początkowo pod nazwą Christian Leadership Ministries, obejmując około 100 pracowników i 14.000 wierzących profesorów uczelni na ponad 900 uniwersytetach. Początkowo pracował na Uniwersytecie Stanu Kalifornia w San Bernardino, zaś w 1996 roku zapoczątkował służbę FC w Georgia Institut of Technology  w Atlancie.

   Obecnie wraz z żoną Pam i czwórką dzieci mieszka w Atlancie, pomagając wierzącym profesorom ukazywać chrześcijański punkt widzenia na wszelkie dziedziny wiedzy.
drichardson@facultycommons.org
tel.  (w USA) – 770-631-9940 ext. 240

Tematy wykładów Davida Richardsona   >>>>>


Their schedule  >>>>>

 
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface