WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Radom
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Przedpremiera "Opowieści z Narni"

 

W Traffic Club w centrum Warszawy odbyła się dnia 6 grudnia 2005 konferencja prasowa związana z wchodzeniem na ekrany kin nowego filmu opartego na pierwszej z siedmiu części szeroko znanej na świecie powieści Clive'a Staplesa Lewisa "Opowieści z Narnii" (tytuł oryginału powieści: "The Chronicles of Narnia", 85 milionów egzemplarzy w edycji na świecie). Na pytania dziennikarzy odpowiadali producenci filmu, dystrybutorzy wersji książkowej powieści oraz jedna z polskich aktorek i aktorów biorących udział w produkcji polskiej wersji językowej filmu.

Wśród aktorów w pracy nad polską wersją językową brali udział m.in.: Piotr Machalica (użyczał niegdyś głosu Apostołowi Piotrowi w filmie "Jezus") , Danuta Stenka (nagrywała głos Maryji w kaszubskiej wersji filmu "Jezus"), Krzysztof Kowalewski, Anna Seniuk, Franciszek Pieczka, Maciej Damięcki i inni.

Producenci filmu po raz pierwszy ujawnili fakt, że część zdjęć została nakręcona w Polsce. Sesje zdjęciowe w Polsce zrealizowano w ciągu dzisięciu dni ostatniej zimy.

Poniżej zdjęcia z konferencji prasowej z informacjami:

Na początku konferencji po wstępie dyrektora generalnego polskiego dystrybutora filmu - Forum Film - Sławomira Salamona, został zaprezentowany zwiastun filmu. 

W konferencji udział wzięli - od lewej: kierownik produkcji polskich ujęć do filmu - Janusz Czech z asystentką, prezes wydawnicwa Media Rodzina, nakładem którego w Polsce ukazała się książka "Opowieści z Narnii" - Robert Gamble, tłumacz książki - Andrzej Polkowski, redaktor naczelny Media Rodzina - Bronisław Kledzik, aktorka głosowa filmu - Danuta Stenka oraz prowadząca konferencję prasową znana prezenterka telewizji - Monika Luft.

Prezes Media Rodzina - Robert Gamble - w trakcie konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące m.in. chrześcijańskich treści zawartych w filmie. Na pytanie czy treści chrześcijańskie nie zostały sztucznie dodane do powieści Lewisa odpowiedział, że ważnym zamiarem samego autora książki było oddanie ważnych idei chrześcijaństwa dotyczących przede wszystkim samego Jezusa, którego symbolizuje w powieści i w filmie lew Aslan. Robert Gamble stwierdził też, że środowiska chrześcijańskie nieraz pytają czy w filmie nie za mało są uwypuklone wątki biblijne. Według niego film dobrze odzwierciedla to co C.S.Lewis chciał przekazać w swojej powieści. Robert Gamble jest ordynowanym duchownym - pastorem Amerykańskiego Kościoła Episkopalnego.

 

Przedstawicielka polskiego ko-producenta filmu. Główny producent filmu Walt Disney Company poszukiwała plenerów filmowych z odpowiednimi do filmu zimowymi widokami. Znalazła takie, poza Nową Zelandią i Czechami, w Polsce: w Białowieży oraz w Górach Stołowych w Kotlinie Kłodzkiej. Problem pojawił się kiedy temperatura w Białowieży spadła do minus 30 st. C. Wtedy producent, aby nie narażać dzieci grających w filmie, przeniósł kręcenie ujęć do hali. Tak przygotowane ujęcia były nałożone na widoki plenerowe nagrane osobno w Polsce. 

Andrzej Polkowski - tłumaczył powieść "Opowieści z Narni" na język polski.

Organizatorzy konferencji prasowej zadbali o odpowiedni wystrój i rekwizyty nawiązujące do filmu.

Sprawozdanie z konferencji prasowej i zdjęcia: Ireneusz Bareła, ChFPN


 
Polskie przedpremierowe pokazy nowego filmu ekranizującego słynne
"Opowieści z Narni" C.S.Lewisa:
 
Przedpremiera w Warszawie >>>
 
Modlitwa za przedpremierę >>>
 
Portal GAZETA.PL: o przedpremierach
 
 
Portal ONET.PL:    

The Walt Disney Company i Buena Vista International pracują z organizacjami chrześcijańskimi nad promocją filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa".   >>>

 
Wybitne książki C.S. Lewisa >>>
 
Streszczenie "Opowieści z Narni"
oraz informacje o C.S.Lewisie >>>

 

Strona główna ChFPN: ChFPN

 
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface