WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Radom
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Przeludnienie

   W trakcie spotkania uczestnicy dyskutowali nad teorią przeludnienia po raz pierwszy sformułowaną przez Thomasa Malthusa (1766-1834). W naszym wieku teoria została spopularyzowana przez raport Klubu Rzymskiego z 1972 roku. W trakcie dyskusji zauważono tragiczne konsekwencje wpływu tej teorii: skażenie umysłu współczesnego człowieka - obojętność na tragedię, nieludzkie strategie "jednego dziecka" w Chinach czy masowe zabójstwa dziewczynek w Indiach, sterylizację a także upowszechnienie aborcji (dzieciobójstwa). Zauważono wpływ teorii na myśli Hitlera związane z "przestrzenią życiową dla Wielkich Niemiec". 

    Teoria przeludnienia została też oceniona w świetle Objawienia Bożego (Biblii). Uczestnicy zauważyli, że teoria jest sformułowana na błędnym założeniu, że żyjemy w systemie zamkniętym. Bóg stworzył człowieka "na swój obraz", to znaczy z możliwościami twórczymi, co oznacza, że fizyczne zasoby plus ludzki intelekt daje nieograniczoność zasobów. Bóg stworzył świat z dostateczną ilością zasobów dla twórczego człowieka. Z punktu widzenia objawienia Bóg stworzył wszystko "bardzo dobre", a nie pułapkę dla człowieka. Nakaz Boży odnośnie rozmnażania się człowieka nie został nigdy przez Boga wycofany.

    Na przykładach konkretnych narodów pokazano wpływ światopoglądu na poziom życia ludzi. Przytoczono konkretne dane przedstawiające, że od momentu sformułowania teorii przeludnienia zupełnie nie potwierdzają się jej przewidywania. Głód na świecie jest często bezpośrednią pochodną światopoglądu ludzi a także sprawą dystrybucji żywności (odpowiedzialności i współczucia ludzi) a nie jej rzeczywistego braku.

(Powrót)

 
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface