WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Rzeszów
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Gdańsk

Lokalny adres kontaktowy:  dr hab. Adam Cenian  cenian (at) imp.gda.pl


  WYKŁADY
PROF. MICHAELA STRAUSSA
z Wydziału Fizyki i Astronomii
University of Oklahoma

NAUKOWE ARGUMENTY
WSKAZUJĄCE NA ISTNIENIE BOGA

Gdańsk, Audytorium Główne IMP PAN
ul. Fiszera 14, środa, 2 lipca 2014, godz. 18:00

oraz: Kartuzy, Sala konferencyjna hotelu
Miłosz Kaszuby, ul. 3 maja 43, wtorek, 1 lipca 2014, godz. 17:30

 

SEARCHING FOR HIGGS BOSON
THE BIGGEST AND MOST EXPENSIVE EXPERIMENT IN THE HISTORY OF THE PLANET

Gdańsk, Sala 3/11 CNA (Audytorium Centrum Nanotechnologii A Politechniki Gdańskiej), środa, 2 lipca 2014, godz. 11:00


"SYTUACJA KOŚCIOŁA W SYRII"

Gdańskie Forum Dialogu Nauki i Religii im. Heweliusza
oraz
Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki

zaprasza na wykład prowadzony przez pastora Monera Shadeda -

- poniedziałek, 27.01.2014 r. o godzinie 18:00
w Instytucie Maszym Przepływowych PAN w Gdańsku, Audytorium
Gdańsk Wrzeszcz, ul. Fiszera 14, koło Politechniki Gdańskiej.


Rok 2011/12 

Spotkanie w ramach Święta Biblii, organizowane wspólnie z Gdańskim Forum Dialogu Nauki i Religii im. Heweliusza
"Pismo święte a nauka: sprzeczność czy spójność?"
Wykład przedstawił prof. Richard Carhart, fizyk z Uniwersytetu Stanu Illinois

Niedziela 9 października 2011, godz. 19.15
w Kościele Baptystów w Gdańsku, ul. Dąbrowskiego 11

oraz

Poniedziałek 10 października 2011, godz. 17.00
Audytorium Instytutu Maszyn Przepływowych PAN
Gdańsk, ul Fiszera 14

Rok 2010/11  

Forum Heweliusza zaprasza na spotkania z cyklu "Posłanie i treść Listu Apostoła Pawła do Rzymian". Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 21.X.2010 o godzinie 15:30 w sali 104 Instytutu Maszym Przepływowych PAN w Gdańsku, ul. Fiszera 14.

Kolejne spotkania planowane są na pierwsze i trzecie czwartki miesiąca, czyli w listopadzie - 4 i 18 XI.


Rok 2009/10  

W tym roku akademickim Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki w Gdańsku działało przy współpracy z Gdańskim Forum Dialogu Nauki i Religii im, Heweliusza ( www.heveliusforum.org )

W czwartki o godz 15:30 w sali 115 Instytutu Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku przy ul. Fiszera 14  organizowane były spotkania dyskusyjne "Posłanie i treść listu Apostoła Pawła do Filipian".


Rok 2007/08

14 maja 2008r. zakończyliśmy pierwszy cykl czterech spotkań grupy duskusyjnej dla pracowników nauki z cyklu "Najbardziej fascynująca osoba w historii, ale wciąż mało poznana - Jezus z Nazaretu" prowadzony w nawiązaniu do treści książek C.S.Lewisa "Chrześcijaństwo po prostu" oraz Josha McDowella "Więcej niż cieśla".


5 maja 2008r. - pokaz programu dokumentalnego

"ŚMIERTELNE DZIEDZICTWO DARWINIZMU"

Program ten pokazywał mało znane skutki teorii ewolucji Darwina. Pomimo faktu, że od tej teorii odwraca się coraz więcej ludzi nauki to są powody, dla których będzie ona nadal  usilnie lansowana. Dlaczego? Na to pytanie odpowiadał powyższy program.


27 października 2007 roku prof. Richard Carhard w siedzibie PAN-u w Gdańsku wygłosił wykład z cyklu: NAUKA, ETYKA, WIARA.
Temat spotkania: "Granice ludzkiego poznania: czy możemy w pełni zrozumieć i kontrolować świat?"

Dr Carhart doktoryzował się w dziedzinie teorii cząstek elementarnych na Uniwersytecie Wisconsin. Jest profesorem emerytowanym na Uniwersytecie Illinois w Chicago, gdzie nauczał i prowadził badania przez 35 lat. Początkowo zajmował się teorią cząstek elementarnych, ale w 1976 r. zmienił specjalizację na fizykę środowiskową.22 października 2007 r., w Hotelu Holiday Inn w Gdańsku odbyło się spotkanie z cyklu: NAUKA, ETYKA, WIARA.
W czasie spotkania wysłuchaliśmy prelekcji na temat: "Wiara podstawą moralności"

  Wykład wygłosił David Richardson - ukończył interdyscyplinarne studia na University of Portland, uzyskał tytuł magistra studiów teologicznych  w International School of Theology oraz magistra teologii stosowanej uniwersytetu w Oksfordzie. Od 1992 roku zaangażowany jest w działania Christian Leadership Ministry (www.clm.org).


 

Rok 2006/07

8 maja 2007 roku, w Hotelu Holiday Inn w Gdańsku odbyło się spotkanie z cyklu: NAUKA, ETYKA, WIARA. W czasie spotkania wysłuchaliśmy prelekcji na temat:
Teizm fundamentem współczesnej nauki.

Wykład wygłosił David Richardson - ukończył interdyscyplinarne studia na University of Portland, uzyskał tytuł magistra studiów teologicznych  w International School of Theology oraz magistra teologii stosowanej uniwersytetu w Oksfordzie. Od 1992 roku zaangażowany jest w działania Christian Leadership Ministry (www.clm.org).


8 grudnia 2006 r. wysłuchaliśmy wykładu dr Jerzego Grzybowskiego pt: "Kod da Vinci o Biblii - w poszukiwaniu prawdy".

 

Jerzy Grzybowski doktoryzował się w dziedzinie matematyki,  jest przedstawicielem ChFPN w Poznaniu. Wykład nawiązywał do zastrzeżeń przedstawionych przez Dana Browna
w Kodzie Leonarda da Vinci odnośnie wiarygodności Pisma Świętego.

 


 

10 listopada 2006r. odbyło się spotkanie, w czasie którego obejrzeliśmy film pt.: "Unlocking the mystery of Life" ("Odkrywanie tajemnicy życia").
Dotyczy on "Inteligentnego Projektu". Podaje wiele argumentów z dziedziny biochemii, teorii informacji oraz genetyki, które wskazują na udział inteligencji (Boga) w stworzeniu. Czy życie jest jedynie splotem wielu sprzyjających przypadków...?


 

30 października 2006r. zorganizowaliśmy spotkanie z prof. Richard Carhart'em, w czasie którego usłyszeliśmy wykład "Czy nauka udowodniła relatywizm moralności i etyki?"

 


Gdańskie Forum Dialogu Nauki i Religii im. Heweliusza, Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki oraz Stowarzyszenie Luisa Palau zorganizowało 27 października 2006r. spotkanie dla pracowników nauki pt. "Nauka, etyka, wiara".

W czasie spotkania usłyszeliśmy prelekcje Alana Heavey i prof. Richarda Carharta.

 

Alan Heavey mówił na temat "Weź z życia to, co najlepsze" i dzielił sie osobistymi refleksjami na temat chrześcijańskiego punktu widzenia na to, co jest w życiu najważniejsze. Wykładowca pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest cenionym mówcą - od 1998 roku przemawiał w ponad dwudziestu krajach w wielu rejonach świata. 

   Profesor Richard Carhart przedstawił zarys wykładu pt. "Czy nauka udowodniła relatywizm moralności i etyki?" Wykładowca doktoryzował się w dziedzinie teorii cząstek elementarnych na uniwersytecie Wisconsin. Jest profesorem emerytowanym Uniwersytetu Illinois w Chicago, gdzie nauczał i prowadził badania przez ponad 35 lat. Początkowo zajmował się teorią cząstek elementarnych, ale w 1976 roku zmienił specjalizację na fizykę środowiskową. Jego sztandarowa praca dotyczy modelowania wpływu wież chłodniczych na środowisko.
   Zainteresowanie profesora Carharta nauka i religią równocześnie wypływa z osobistej potrzeby połączenia wiary z odkryciami naukowymi i wartościowania różnych światopoglądów - wykłada on w wielu krajach na temay wiary chrześcijańskiej i nauki.


 

Rok 2005/06

Gdańskie Forum Dialogu Nauki i Religii im. Heweliusza oraz Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki zorganizowało spotkanie ze znanym mówcą w dziedzinie nauki i wiary prof. Joseph’em McRae Mellichamp’em.

Profesor Joseph McRae Mellichamp jest emerytowanym profesorem zarządzania z Manderson Graduate School of Business Uniwersytetu Stanu Alabama, gdzie pracował w latach 1969-94.  Otrzymał doktorat w dziedzinie inżynierii zarządzania na uniwersytecie Clemson oraz licencjat inżynierii przemysłowej w Georgia Institute of Technology. Pełnił tez funkcję wizytującego wykładowcy na Massachusetts Institute of Technology.

W dniu 7 maja 2006r. prof. Mellichamp poprowadził dyskusję i wygłosił wykład na temat: Chrześcijański „zasobnik idei” - strategia przywrócenia chrześcijańskiego wpływu na uczelniach.

Wykład porusza zagadnienia związane z ideą uniwersytetów - dzisiejsze uniwersytety nie są już wolnym rynkiem idei - nie ma miejsca w ich programach dla chrześcijańskich ideałów, ani nie ma miejsca w programach badawczych dla chrześcijańskich idei. Jak można to zmienić? Prof. Mellichamp przedstawi prostą, lecz skuteczną strategię działającą na wielu uczelniach.


W dniu 8 maja 2006 r. na Wydz. Filologiczno – Historyczny UG oraz w klubie Bratniak PG, prof. Mellichamp wygłosił wykład "Zdemaskowanie Kodu Da Vinci" .


18 marca 2006r. w Cinema City "Krewetka" odbyła się specjalna projekcja filmu "Opowieści z Narnii" na podstawie powieści C.S.Lewisa, po której odbył się wykład dr Jurgen Spiessa pt.: C.S. "Lewis - człowiek, który stworzył Narnię".  Kolejne spotkanie odbyło się w niedzielę 5 marca 2006r. o godz. 17. 00 w sali 115, Instytutu Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku, przy ul. Fiszera 14.


Pierwsze wspólne spotkanie Gdańskiego FORUM Dialogu Nauki i Religii im. HEWELIUSZA i Chrześcijańskiego Forum Pracownikow Nauki, odbyło się  w niedzielę 22 stycznia 2006r. o godz. 17.00 w sali 115, Instytutu Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku, ul. Fiszera 14.

   Po krótkim słowie wstępnym zostały  przedstawione 3 krótkie wypowiedzi na tematy:
Andrzej Zabolotny - "Rola chrześcijan w środowisku akademickim",
Adam Cenian - "Czy Bóg pozostawił ślady swojego działania w naturze?"
Małgorzata Stopikowska - "Wiara chrześcijańska, a nauki społeczne - konflikt czy
współpraca?"

 
Copyright (c) 2000 - 2018 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface