WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Radom
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Konferencja Bryza 2005
Konferencja Bryza 2006
Konferencja Bryza 2008
Konferencja Bryza 2009
Konferencja Bryza 2010
Konferencja Bryza 2011
Konferencja Bryza 2012
Konferencja Bryza 2013
Konferencja Bryza 2014
Konferencja Bryza 2015
Konferencja Bryza 2016
Konferencja Bryza 2017
Konferencja Bryza 2018
Nauka-Etyka-Wiara 2005
Nauka-Etyka-Wiara 2007
Nauka-Etyka-Wiara 2009
Nauka-Etyka-Wiara 2011
Nauka-Etyka-Wiara 2013
Nauka-Etyka-Wiara 2015
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Nauka-Etyka-Wiara 2005

 
Więcej zdjęć z konferencji - linki na dole strony


NEW ‘05 

Na przełomie kwietnia i maja (29.IV-3.V.2005) w Hotelu "Millenium", w uroczym zakątku Wisły (Wisła-Malinka), odbyła się czterodniowa ogólnopolska konferencja ChFPN pod hasłem „Nauka – Etyka – Wiara 2005” czyli NEW'05.

 

Przyjechało na nią ponad 70 uczonych z uczelni krajowych oraz kilku z zagranicznych. Codziennie wygłaszano kilka lub kilkanaście referatów dotyczących tematyki relacji nauki, etyki i wiary. Mówcy przedstawiali bardzo interesujące zagadnienia ujmujące z wrażliwością tematykę różnych problemów społecznych oraz współczesnych potrzeb i problemów środowiska naukowego.

 

Do grona gości specjalnych należał m.in. premier Jerzy Buzek, który uczestniczył w dyskusji panelowej p.t. "Etyka w polityce".

 

Drugim gościem specjalnym był znany na świecie wybitny profesor z Uniwersytetu w Atlancie, Henry Schaefer, chemik kwantowy pięciokrotnie nominowany do Nagrody Nobla. Wygłosił on wykład dotyczący obrony wiary chrześcijańskiej w dzisiejszym świecie naukowym, wskazując m.in. jak bardzo poważnie wielu wybitnych współczesnych uczonych traktuje przekonanie o kreacjonistycznym pochodzeniu Wszechświata.

 

Konferencja miała również zaszczyt gościć profesora Günthera Shultza z Uniwersytetu w Münsterze (Niemcy), który przedstawił działalność niemieckiego chrześcijańskiego forum profesorów pod nazwą Evangelische Forschungsakademie.

 

Kilka wykładów na konferencji nawiązywało do tematyki apologetyki chrześcijańskiej, wskazującej na potrzebę osobistej wiary w Jezusa Chrystusa, jako Boga i Zbawiciela.

 

Wieczorami odbywały się koncerty muzyki chrześcijańskiej, m.in. piosenkarza Bogdana Pieczyraka, połączone ze świadectwami nawrócenia. Audytorium czasem przyłączało się  do śpiewania pieśni chrześcijańskich.

 

Pomimo tego, że konferencja była zjazdem interdyscyplinarnym (uczeni różnych dyscyplin: etycy, psychologowie, pedagodzy, filozofowie, teolodzy, matematycy, fizycy, historycy, inżynierowie, lekarze) i pomimo bardzo zapełnionego programu, wszyscy uczestnicy z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach a także z własnej inicjatywy organizowali dodatkowy czas wspólnych dyskusji np. na temat tego, czym powinna być modlitwa. Pomimo, że była to pierwsza interdyscyplinarna konferencja organizowana przez ChFPN na taką skalę, została ona odebrana bardzo pozytywnie. Ostatniego dnia konferencji przy pożegnaniu organizatorzy usłyszeli wiele słów wdzięczności i docenienia od uczestników.

 

Komitetowi Organizacyjnemu konferencji przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Hławiczka z Wydziału Elektroniki Politechniki Śląskiej.

 

Przewodniczącym Komitetu Programowego (akceptującego zgłoszone referaty) był  prof. dr hab. Janusz Keller z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka z Szkoły Głównej gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Konferencję otworzył wstępem słownym i modlitwą Przewodniczący Rady Programowej ChFPN dr inż. Krzysztof Wojciechowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

Współorganizatorem konferencji była Służba Akademicka Ruchu Nowego Życia, której przewodniczy Andrzej Zabołotny.

 

 

Sponsorzy konferencji:

  

 

 

 

   

 

 

 

 

  

Patronat medialny:

           

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Ireneusz Bareła

 Zdjęcia konferencyjne z opisem i cytatami:

 

30 kwietnia

1 maja

2 maja

3 maja

 


Materiały pokonferencyjne NEW '05


 

 
Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface