WWW.CHFPN.PL
MENU
Archiwum wydarzeń
O nas
Gdańsk
Gliwice i Katowice
Kraków
Łódź
Poznań
Rzeszów
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Dołącz do nas

Konferencje
Nowości na stronie
Lektury
Seminaria
Doktoranci / studenci
INNE
Forum dyskusyjne
Rejestracja
Twoje konto
FAQ
Sondy
Linki

LOGOWANIE
login
password
zarejestruj się »
SONDA
Czy metoda zapłodnienia in vitro powinna być w Polsce
dozwolona i w pełni finansowana przez państwo
dozwolona, ale finansowana przez państwo tylko dla małżeństw
dozwolna, lecz na koszt własny
zabroniona
 inne

Seminaria

"Życie nakierowane na cel"

     Szybkie, szalone tempo życia! Ciągły pośpiech! Te określenia dobrze opisują dzisiejsze czasy - i niestety również życie wielu z nas. A co z tobą? Czy użyłbyś podobnych słów odnośnie swojego życia? Czy też potrafiłbyś powiedzieć szczerze że osiągasz to, co chcesz, co zaplanujesz; iż twoje relacje z bliskimi ci osobami - rodziną, przyjaciółmi, kolegami - są głęboko znaczące i satysfakcjonujące, że w twoim życiu panuje ład i wszystko w nim jest na właściwym miejscu?

   Jeśli te ostatnie pytania budzą w tobie sprzeciw, to seminarium to może być właśnie dla ciebie.

   Seminarium to, oparte na książce Stephena Covey'a "Siedem nawyków skutecznego działania", pozwoli ci spojrzeć na swoje życie z pewnego dystansu, obiektywniej - i określić najistotniejsze rzeczy - rzeczy o podstawowej ważności dla ciebie, wokół których powinieneś uporządkować swoje życie. Ale też coś jeszcze - seminarium to da ci pewne ramy, dzięki którym będziesz mógł realizować te najważniejsze sprawy na co dzień, tydzień po tygodniu. Zauważysz, jak tempo twojego życia spada - a zarazem wzrasta twoja osobista skuteczność - zdolność osiągania tego, co dla ciebie najważniejsze.

   Seminarium "Życie nakierowane na cel" to intensywnie, ale ciekawie spędzone dwie godziny konkretnej pracy. Usłyszysz zasady osobistej skuteczności przedstawione w taki sposób, że staną się integralną częścią twojego podejścia do życia. Na dodatek otrzymasz materiały umożliwiające ci zastosowanie tych zasad do twojego obecnego systemu planowania i zarządzania czasem -wokół twoich podstawowych wartości i najważniejszych dla ciebie rzeczy. Zamiast wychodzić z teczką pełną książek i notatek, których zawartość musisz później odnieść do własnego życia (czego prawdopodobnie doświadczyłeś na innych seminariach zarządzania czasem) - pod koniec seminarium "Życie nakierowane na cel" będziesz już zaawansowany w włączeniu twoich zasad w codzienne życie.

   Materiały do seminarium dostępne są tutaj: (>>>)

 

"Podstawy nauki i wiary"

- materiały do spotkania dyskusyjnego na podstawie książki Phillipa E. Johnsona
"The Right Questions - Truth, Meaning and Public Debate".
Przeczytaj tutaj: (>>>)

 

"Skuteczne studiowanie"

Seminarium (cztery spotkania po dwie godziny) przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów pierwszego roku.

   Studiowanie to bardzo ważny okres w życiu każdego człowieka, oferujący przy tym tak wiele różnych możliwości. Drzwi do wiedzy wydają się wówczas szeroko otwarte, a źródła jej zdobywania - niemal nieograniczone. Łatwo można się zagubić, szukając czegoś w bibliotece lub przeglądając zasoby Internetu. Osoba studiująca otrzymuje szansę poszerzenia swoich horyzontów, drobiazgowej i krytycznej analizy zdobytej wcześniej wiedzy i uzyskania informacji z różnych dyscyplin nauki. Choć bogactwo możliwości wygląda ekscytująco, nadmiar wiedzy bywa często także przytłaczający. Wielu studentów zawęża więc swoje przyszłe zainteresowania, skupiając się tylko na podstawowych wyzwaniach jednej, najczęściej mocno wyspecjalizowanej dyscypliny.

   Seminarium to stanowi praktyczną pomoc i prezentuje zasady, których stosowanie pozwoli osiągnąć lepsze wyniki w nauce przy tym samym wysiłku wkładanym w proces przyswajania wiedzy. Zastosowaną metodę uczenia się można określić jako "rozumową", umożliwia ona bowiem rozpatrywanie poznawanych zagadnień w kontekście wiedzy ogólnej i poszerza horyzonty głównego przedmiotu studiów.

   W seminarium położono szczególny nacisk na praktyczną stronę stosowania omówionych zasad skutecznego uczenia się, pomiając lub jedynie sygnalizując naukowe teorie z zakresu psychologii i neurologii.

   Nie jest możliwe natychmiastowe opanowanie wszystkich metod omawianych w niniejszym seminarium, dlatego na początku korzystniej jest skupić się na trzech najbardziej przydatnych zasadach i stosować je tak długo, aż wejdą w nawyk. Gdy nowo poznane metody uczenia się przyniosą oczekiwane rezultaty, należy powrócić do treści semianrium i wybrać inne zagadnienia, które pozwolą nabrać kolejnych dobrych nawyków związanych ze skutecznym zdobywaniem wiedzy.

Jeżeli byłbyś zainteresowany prowadzeniem lub uczestnictwem w tym seminarium - napisz do nas: kontakt@chfpn.pl

 
Copyright (c) 2000 - 2018 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
[ created by hornet.com.pl ]
WEB interface